Łata wibracyjna do betonu jest narzędziem stosowanym w pracach budowlanych i wykończeniowych. Podczas wylewania mieszanki należy ją ubijać. Zapobiega to tworzeniu się wewnętrznych pustek, które mogą prowadzić do pęknięć i ubytków. Urządzenia mają prostą konstrukcję: silnik z wibratorem, który wytwarza drgania, aluminiowa lub stalowa belka o odpowiedniej długości, która przenosi drgania na beton. Pozwala to wyeliminować nierówności i puste przestrzenie poprzez wypychanie pęcherzyków powietrza z nawierzchni.

Innym celem urządzenia jest stworzenie równej powierzchni. Obecność nierówności i spoin może znacznie utrudnić prace wykończeniowe, układanie podłóg i innych materiałów zewnętrznych.

Różne ceny za łata wibracyjna

Łata wibracyjna
Łata wibracyjna ZPC-338

$860.00 USD

Łata wibracyjna modułowa ZPL-300
Łata wibracyjna modułowa ZPL-300

$2,160.00 USD

Listwa wibracyjna obrotowa GPJ-300
Listwa wibracyjna obrotowa GPJ-300

$1,600.00

Klasyfikacja łata wibracyjna

Łata wibracyjna do benzyna

Niezależność od źródeł energii. Nie potrzebujesz energii elektrycznej, ponieważ kompaktowy silnik benzynowy jest idealnym rozwiązaniem. Jest ekonomiczny i zużywa nie więcej niż 3 litry paliwa na godzinę pracy.

Ten typ maszyny jest również dostępny z napędem elektrycznym. Zwarta konstrukcja. Jest on znacznie mniejszy od wersji benzynowej, ponieważ silnik elektryczny jest mały i lekki. Dzięki temu jest on znacznie wygodniejszy w użyciu i łatwiejszy do przenoszenia.

Listwa wibracyjna modułowa

Listwa wibracyjna modułowa składające się z silnika elektrycznego, benzynowego lub pneumatycznego, który napędza jednostkę wibracyjną, oraz metalowych łopat wyrównujących (o długości 1, 2 i 3 m) połączonych zaciskami. Moduły pneumatyczne można wyposażyć w specjalny wspornik, który umożliwia odchylenie o maksymalnie 15 stopni. Długość takiej konstrukcji modułowej może wynosić do 25 metrów. Konstrukcja tego typu listew wibracyjnych jest bardzo sztywna, nawet w najdłuższej wersji, dzięki czemu jakość wyrównania i wygładzenia powierzchni jest zawsze na najwyższym poziomie. Grubość zagęszczonej warstwy świeżego betonu waha się od 300 do 350 mm. Ze względu na swoje liczne zalety, ta seria stołów wibracyjnych jest stosowana na najbardziej wymagających budowach i cieszy się dużą popularnością w Europie, preferowana przez budowniczych budujących duże obiekty, takie jak lotniska, centra handlowe i ważne obiekty geologiczne, gdzie precyzja odgrywa ważną rolę.

Listwa wibracyjna modułowa

Listwa wibracyjna obrotowa (ROLLER SCREED)

Listwa wibracyjna obrotowa (ROLLER SCREED) może być stosowana w różnego rodzaju projektach związanych z wyrównywaniem betonu. Zasada działania polega na wykorzystaniu urządzenia napędowego do obracania rury walcowej na powierzchni betonu w celu jego zagęszczenia i wyrównania.

Listwa wibracyjna obrotowa polega na obracaniu się rury rolkowej w celu zagęszczenia i wyrównania betonu. W ten sposób kruszywo betonowe może być równomiernie rozprowadzone na powierzchni. W ten sposób powstaje mocniejsza i bardziej odporna na ścieranie posadzka betonowa. Podczas pracy operator musi jedynie ciągnąć stół rolkowy w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu obrotowego.

Listwa wibracyjna obrotowa (ROLLER SCREED)

Układarki laserowe do posadzek

Układarki laserowe do posadzek to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych maszyn do wykonywania posadzek betonowych na świecie. Maszyna ta może być szeroko stosowana w różnych projektach niwelacji betonu na dużych powierzchniach. Może zapewnić doskonałe efekty poziomowania dzięki zaawansowanej konstrukcji głowicy poziomującej i systemowi laserowemu. Wysokiej jakości importowane silniki i układ hydrauliczny o dużym przepływie zapewniają maszynie dużą moc, dzięki czemu może być ona stosowana w większej ilości rodzajów betonu. Co więcej, konstrukcje, w tym hydrauliczna wibracja, precyzyjna regulacja prędkości, elektroniczny układ kierowniczy, konstrukcja przegubowa, sprawiają, że proste ultra-płaski grunt dla Ciebie.

Układarki laserowe do posadzek

Przewodnik zakupowy łata wibracyjna do betonu

Jeśli zdecydujesz się na zakup sprzętu, bardzo ważne jest, abyś wybrał ten, który jest najlepiej dostosowany do Twojej sytuacji.

Przy zakupie stołu wibracyjnego do betonu niezwykle ważne są jego cechy, z których najważniejsze są następujące:

  • Typ silnika. Powyżej omówiliśmy wszystkie zalety i wady napędów benzynowych i elektrycznych. Na podstawie tych informacji należy podjąć decyzję. Jeśli chodzi o zalecenia ogólne, to są one następujące: do użytku na zewnątrz lepiej jest używać wersji benzynowej, natomiast wersja elektryczna jest bardziej odpowiednia do użytku wewnątrz pomieszczeń, nie emituje szkodliwych substancji i pracuje znacznie ciszej;
  • Moc napędu może być mierzona w kilowatach lub koniach mechanicznych. Ważne jest, aby wiedzieć, jaka ilość pracy zostanie wykonana i jaka warstwa betonu powinna zostać wyrównana. Na tej podstawie i wybierając optymalne rozwiązanie, należy pamiętać, że lepiej jest kupić stół wibracyjny o większej mocy niż jest to konieczne, niż zaoszczędzić pieniądze i kupić wersję, która zawsze będzie pracować z maksymalną wydajnością;
  • Ważny jest również producent sprzętu, jeśli jest to znana marka, cena będzie wyższa, ale nie można się martwić o jakość. Dotyczy to zwłaszcza wariantów z silnikiem benzynowym, w takim przypadku najlepiej wybrać model z silnikiem Hondy, jest to jedno z najlepszych rozwiązań;
  • Umiejscowienie napędu stołu. Silnik może znajdować się bezpośrednio na szynie lub być nad nią uniesiony. Pierwsza opcja jest łatwiejsza, a druga wygodniejsza w utrzymaniu, ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma dużej różnicy między tymi odmianami;
  • Materiał, z którego wykonano ramę i pomost roboczy. Do wyboru są dwie opcje: tańsza stal, która jest niezawodna i wytrzymała, ale wykonane z niej produkty są ciężkie, lub aluminium – lekki i wytrzymały materiał, który waży kilka razy mniej, ale jest też droższy. Drugie rozwiązanie jest korzystniejsze, ponieważ wylewka jest znacznie lżejsza i mniej się przy niej męczysz.

Streszczenie

Teraz wiesz już wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać łata wibracyjna do układania nawierzchni betonowych i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Wystarczy zastanowić się nad zadaniem, które ma zostać wykonane, i wybrać odpowiedni stół do pracy.